Καλοδήμος Δημήτρης, Φυσικός
https://sep4u.gr/kalodimos-dimitris/
ΠΡΟΣΟΧΗ: για να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας στο sep4u.gr πρέπει να μπείτε στο email που σας έχει σταλεί και να πατήσετε πάνω στο link ενεργοποίησης (αυτό θα επιβεβαιώσει τη διεύθυνση email σας).
Τελευταία τροποποίηση 20 Ιουλίου, 2024 | 1η Δημοσίευση: 10 Φεβρουαρίου, 2009 6:51
Κύριε Καλοδήμο καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω για τον γιο μου που έδωσε πέρσι πανελλαδικες στο 3ο πεδίο από Γελ και συγκέντρωσε 18275 μορια.Ποιες οι πιθανότητες εάν κάνει το 10% φέτος να περάσει ιατρικη Αλεξανδρούπολης ή Ηρακλείου;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
[302] ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ)
Ta moria mou 18275
(GEL/6 %) pososto epityxias 20 % για διαφορά μορίων -25
[304] ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
Ta moria mou 18275
(GEL/6 %) pososto epityxias 20 % για διαφορά μορίων -125
Καλησπέρα κε Καλοδήμο. Μπήκα το 2023 στο τμήμα οικονομικών επιστημών στην Καστοριά και θα ήθελα να μπω φέτος με το 10% στην Κομοτηνή στο ίδιο τμήμα. Έχω την βαθμολογία αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να το δηλώσω επειδή κάπου διάβασα πως με το 10% δεν μπορείς να δηλώσεις το ίδιο τμήμα. Ισχύει κάτι τέτοιο; Σας ευχαριστώ θερμά,
με το 10% έχεις τις ίδιες επιλογές με το 90%
Καλημέρα κ. Καλοδήμο, καλή Σαρακοστή! Έδωσα πανελλήνιες το 2023 και θα υποβάλλω φέτος για το 10%. Γνωρίζετε μήπως εάν πρέπει να πάω στο λύκειο και να βγάλω καινούργιο κωδικό μηχανογραφικού, ή αν χρησιμοποιώ τον ίδιο? Σας ευχαριστώ!
πάω στο λύκειο για να βγάλω καινούργιο κωδικό μηχανογραφικού
Καλησπερα σας, μπορειτε να με βοηθησετε για το αν μπορει να περασει με 6% ο υιος μου στις κατωθι σχολες? Παραθετω στοιχεια:
-Φιλοσοφια Αθηνας: Μορια σχολης 12.225, μορια μαθητη: 12.035, διαφορα -190.
-Παιδαγωγικο ΔΕ: Μορια σχολης 12.475, μορια μαθητη: 12.235, διαφορα -240
-Iστορια και Αρχαιολογιας: Μορια σχολης 12.614, μορια μαθητη: 12.178, διαφορα -436
Ευχαριστω και καλο τριημερο
Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής: Παιδί που έδωσε πανελλήνιες το 2023, συγκέντωσε 16.180 μόρια και πέρασε ΤΕΦΑΑ Σερρών πόσο είναι το ποσοστό με το 10% να περάσει το 2024 ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης (η βάση ήταν 16.406). Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Με εκτίμηση, Αναστασία.
[403] ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
Ta moria mou 16180
(GEL/6 %) pososto epityxias 60 % για διαφορά μορίων -226
Καλημέρα σας, ευχομαι να ειστε καλα.
Παρακαλώ θερμα για την βοηθεια σας στο εξης:
Ο υιος μου είχε γράψει περυσι τις εξης βαθμολογιες και θα ηθελα να μαθω αν μπορει με το 6% να περασει στην σχολη Φιλοσοφιας Αθηνας ΕΚΠΑ. Σας παραθετω τα δεδομενα και πειτε μου το ποσοστό επιτυχιας.
Σας ευχαριστω εκ των προτέρων για την βοηθεια σας.
Μόρια που έλαβε: 12.035
Μόρια βάσης σχολής Φιλοσοφιας: 12.225
Διαφορά: -190.
Την ελαχιστη βάση την πιάνει.
Καλό τριήμερο σας εύχομαι.
[1010] ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ)
Ta moria mou 12035
(GEL/6 %) pososto epityxias 40 % για διαφορά μορίων -190
Καλησπέρα και πάλι αλλά μετά την απάντησή σας ότι το 2023 πήραν 100 άτομα στην αξιωματικών αστυνομίας ενώ φέτος θα πάρουν 50 και σωστά, θα ήθελα να συμπληρώσω ότι πέρυσι το 6% αντιστοιχούσε σε 4 άτομα ενώ φέτος σε 3 άτομα, δηλαδή μόνο ένα άτομο λιγότερο. Και ρωτώ ξανά αν αυτά τα -20 μόρια είναι πολλά ώστε να μην έχει ελπίδες το παιδί όπως μου είπατε.
Ευχαριστώ.
Από το 4 στο 3 η μείωση είναι 25%. Δεν μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ !Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ 15,8 -ΓΛΩΣΣΑ 11,8-ΛΑΤΙΝΙΚΑ 11,1 ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ 10,1.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ 10% ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΧΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ?
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΑΘΗΝΑ
ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
υπολογίστε τα μόρια για το κάθε τμήμα
https://sep4u.gr/gel-moria/
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ ΕΧΕΙ -190 ΜΟΡΙΑ (ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙ 12,20) ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟ 10 % Η΄ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
υπολογίστε τα μόρια για το κάθε τμήμα πχ 12000 μόρια
https://sep4u.gr/gel-moria/
Καλησπέρα σας κε Καλοδημο, ευχομαι να ειστε καλα.
Παρακαλω θερμα για την αποψη σας στο εξης: ο υιος μου εγραψε περυσι 12,035 μορια και ηθελε 12,225 για να περασει στην Φιλοσοφικη Αθηνων. Η διαφορα ειναι -190 μορια.
Ποιο το ποσοστό επιτυχίας με το 6%?
Σας ευχαριστω εκ των προτέρων
[1010] ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ)
Ta moria mou 12035
(GEL/6 %) pososto epityxias 40 % για διαφορά μορίων -190
Φιλοσοφια Αθηνας: Μορια σχολης 12.225, μορια μαθητη: 12.035, διαφορα -190.
Παιδαγωγικο ΔΕ: Μορια σχολης 12.475, μορια μαθητη: 12.235, διαφορα -240
Ιστορια και Αρχαιολογιας: Μορια σχολης 12.614, μορια μαθητη: 12.178, διαφορα -436
Ευχαριστω
Καλησπέρα. Το παιδί μου έγραψε το 2023, 18050 μόρια και θέλει την αξιωματικών αστυνομίας που είχε ως βάση τα 18070 μόρια. Πόσες πιθανότητες έχει να περάσει φέτος με το 6%? Να σημειώσω ότι φέτος παίρνει 3 άτομα η σχολή.
το 2023 είχαμε 100 αξ ενώ φέτος 50 όποτε νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολος να περάσει.
https://sep4u.gr/astynomia/
Κε Καλοδήμο καλησπέρα σας,
η κόρη μου στις πανελλήνιες του 2023 έγραψε 12.025 μόρια και πέρασε πληροφορική στη τρίπολη. Αν κάνει 10% έχει ελπίδες να περάσει στη πληροφορική με εφαρμογές στη βιοιατρική στη Λαμία ή στη πληροφορική και τηλεπικοινωνίες πάλι στη Λαμία ?
Ευχαριστώ πολύ,
[369] ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗ (ΛΑΜΙΑ)
Ta moria mou 12025
(GEL/6 %) pososto epityxias 80 % για διαφορά μορίων -500
ΑΝ ΔΕΝ ΈΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ 10% ΘΑ ΈΡΘΕΙ ΜΕ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗ 100%!!!!!!!!!!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ
Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ 15,8 -ΓΛΩΣΣΑ 11,8-ΛΑΤΙΝΙΚΑ 11,1 ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ 10,1.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ 10% ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΧΟΛΕΣ ?
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΑΘΗΝΑ
ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΑ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Καλησπερα και καλη Σαρακοστη κυριε Καλοδημε. Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας ηδη μου απαντησατε τον Αυγουστο που σας ρωτουσα. Ηθελα τωρα, ενοψει του οτι φαινεται οτι θα λειτουργησει στο ΔΠΘ τμημα ψυχολογιας τι πιστευετε για το 10 τοις εκατο για την κορη μου που εγραψε 16220 για την Ψυχολογια Φλωρινας το 2023 και την εχασε για 40 μορια? Θα εχειτωρα καποιες πιθανοτητες και για το τμημα αυτο και για την Ψυχολογια του ΔΠΘ? Προσπαθησε το παιδι να διαβασει για να ξαναδωσει αλλα της ειναι πολυ δυσκολο. Σας ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας. Εντωμεταξυ αναρωτιεμαι αν τελικα θα λειτουργησει το διδυμοτειχο ενοψει του οτι δεν συμπεριληφθηκε στις ΕΒΕ? Με εκτιμηση Αγγελικη
https://psy.duth.gr/
Λογικά θα περάσει.
Σας ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας! Εχετε τεραστια εμπειρια και εχει ιδιαιτερη βαρυτητα η γνωμη σας. Μακαρι να επαληθευτειτε! Σας ευχομαι οτι καλυτερο σε εσας και την οικογενεια σας και παντα να βοηθατε τον κοσμο. Με εκτιμηση Αγγελικη
Kαλημέρα σας , όσους ρώτησα για ένα θέμα που με απασχολεί όλοι μου συνέστησαν εσάς και θα σας είμαι ευγνώμων να μου απαντήσετε στο εξής, έχω δίδυμα που δίνουν εφέτος πανελλαδικές εξετάσεις , σε περίπτωση που πετύχουν σε διαφορετικές πόλεις μου δίνει το δικαίωμα ο νόμος να πάνε στην ίδια πόλη εφόσον φυσικά υπάρχουν οι αντίστοιχες σχολές ;…σας ευχαριστώ εκ των προτέρων σε περίπτωση που μου απαντήσετε,
ΝΑΙ αν έχετε τις προϋποθέσεις : 1]Μέσο εισόδημα 3ετίας/άτομο<=12.500 ευρώ, +2750 μόρια οι φοιτητές και να μην υπάρχει κατοικία στο όνομα σας .... sep4u.gr/metegrafes
Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση
Καλησπέρα σας. Στις πανελλήνιες πέρυσι συγκέντρωσα 18.250 μόρια και πέρασα στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Πατρών. Ωστόσο αυτή ήταν η δεύτερη επιλογή μου καθώς έχασα το αντίστοιχο τμήμα ΗΜΜΥ στη Θεσσαλονίκη(18.260) για μόλις 10 μόρια. Πιστεύετε φέτος με την χρήση του 10% θα μπορέσω να τα καταφέρω;
[219] ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
Ta moria mou 18250
(GEL/6 %) pososto epityxias 100 % για διαφορά μορίων -10
Καλησπέρα κύριε Καλοδήμο. Καταρχάς σας ευχαριστώ για την πρόβλεψη σας, με έκανε να νιώσω καλύτερα και να πιστέψω ότι μπορεί να επιτευχθεί ο στόχος αυτός, αλλά όλα αυτά θα ξεκαθαρίσουν το καλοκαίρι είναι η αλήθεια. Θα ήθελα επίσης να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το μηχανογραφικό για την κατηγορία του 10%. Τους νέους κωδικούς θα πρέπει να τους παραλάβουμε από το λύκειο από το οποίο αποφοίτησε κάποιος ή δεν παίζει ρόλο, δηλαδή μπορούμε από οποιοδήποτε;
μπορούμε από οποιοδήποτε
Καλησπέρα κύριε Καλοδήμο. Συγγνώμη και πάλι για την ενόχληση απλά ήθελα να ρωτήσω κάτι τελευταίο επειδή σε όποιο άρθρο έχω διαβάσει για την διαδικασία του 10% δεν το λέει πουθενά, όταν θα πάμε τον Ιούλιο σε ένα λύκειο να πάρουμε κωδικούς για να καταθέσουμε μηχανογραφικό τι θα χρειαστεί να έχουμε μαζί μας, δηλαδή θα μας ζητήσουν αστυνομική ταυτότητα και την περσινή δήλωση των πανελληνίων για παράδειγμα. Αυτό θα ήθελα απλά να μου ξεκαθαρίσετε και συγγνώμη και πάλι για την ενόχληση.
αστυνομική ταυτότητα
Καλησπέρα σας ! Τι πιθανότητες έχω να περάσω ψυχολογία Φλώρινας με το 10% με 15.955 μορια είτε φέτος είτε του χρόνου? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
δεν μπορώ να κάνω πρόβλεψη γιατί φέτος έχουμε καινούργιο τμήμα ψυχολογίας ΔΠΘ